Брус дошка: в чому різниця?
Які відмінності між виробами?
Брус выпиливается из цельного бревна при помощи срезания сторон, и бывает двух-, трех- или четырехкантным. Деревянные доски же производят уже путем распила брусьев. Если во время обработки оставляют обзол на торцевых поверхностях, такая доска называется необрезной, в ином случае – обрезной.
Если толщина изделия – менее 10 см, а соотношение толщины к ширине менее, чем 1 к 2, то перед вами доска. Если же материал шире, а соотношение больше, то вы имеете дело с брусом. Так его площадь больше, то и стоит он дороже
Різна сфера застосування. Брус призначений для зведення несучих конструкцій, широко використовується в декоративних цілях. Дошка незамінна при облаштуванні підлог, оздоблення стін і стель. Якісні брус і дошки в Дніпрі за вигідною ціною пропонує компанія Укрліс.
Можна розпилювати брус на дошки і як це зробити?
Розпилювання виконується просто, але як це можна зробити? Розглянемо ряд способів:
-
Радіальний, коли вісь розпилу пролягає через середину колоди.
-
Тангенціальний, який здійснюється на певній відстані від центру, по дотичній до ліній річних шарів.
-
Змішаний. Має риси як першого, так і другого способу, тому показує усереднені коефіцієнти усушки і розбухання.
-
Напіврадіальний, після якого утворюється малюнок у вигляді прямих ліній річних кілець.
-
Центральний, коли розпилювання виконується безпосередньо в серцевині стовбура. Отримані вироби характеризуються найменшою міцністю, адже деревина центру тонка і ненадійна.
Вибір способу залежить від кінцевого використання.
Що міцніше?
Считается, что брус крепче доски, хотя во многих случаях показатель прочности почти одинаковый. Несмотря на это, в строительстве все чаще используют спаренные доски. Причиной такого выбора стала усушка древесины, в результате которой появляются трещины. При использовании бруса такой изъян будет трудно устранить.
Также важно рассчитать правильное расстояние между брусками или досками с учетом наличия или отсутствия утеплителя, и не забыть обработать дерево защитными составами. Обращайтесь в компанию УкрЛес. Наши сотрудники помогут выбрать материал и дадут рекомендации по его применению.
- Правильний вибір та розрахунок матеріалів – запорука якісного результату в будь-якому будівельному проекті. Це також стосується укладання підлоги, де помилки призводять до додаткових витрат та складнощів у роботі.
- Економія на будівництві з дерева без шкоди якості – це цілком реальне завдання, якщо підходити до процесу з розумом та враховувати кілька важливих факторів. Будівництво з дерева, завдяки екологічності та довговічності матеріалу, залишається популярним варіантом для будівництва будинків, лазень та інших споруд. Однак, як і в будь-якому будівництві, тут також можна зіткнутися з перевитратою коштів, якщо не враховувати нюанси.