Як правильно встановити блок-хаус?
Дошки блок-хаус
Для оздоблення зовні й усередині будинку використовують пиломатеріали різної ширини і товщини. Якщо для зовнішньої обробки краще переріз більш опукле, яке імітує повноцінний брус, то для обробки усередині краще вибирати дошки з більш плоским перетином. Вони не "крадуть" простір всередині кімнати, але при цьому створюють рельєфну обробку.
Матеріалом для виробництва дощок служать різні породи дерев, як листяні, так і хвойні. Ціна дошки блок-хаус залежить від деревини і розміру матеріалу. З таким оформленням будинку набувають особливий колорит і естетичність, а тонкий запах смоли, властивий хвойним деревам, створює затишну атмосферу.
Як встановлюють дошки блок-хаус?
Дошки блок-хаус кріпляться на обрешітку. Вона також служить для:
-
вирівнювання стін,
-
створення простору для вентиляції усередині приміщення,
-
вирівнювання вертикальної поверхні,
-
створення опори для утеплювача стін зовні.
Виготовляють решетування також з бруса, її кріплять до стін вертикально на відстані 0,4-0,6 м. У більшості випадків блок-хаус монтують горизонтально так, щоб шип знаходився зверху. Це запобіжить скупчування вологи в пазах. Але для внутрішньої обробки матеріали з вузьким перерізом можна укладати вертикально.
Для кріплення самих дощок існує кілька варіантів: кляймерами, цвяхами або шурупами. Тип кріплення залежить від перерізу панелей і особливостей приміщення.
-
Вузькі панелі в приміщеннях зі стабільною температурою і вологістю можна кріпити на кляймери. Наступна панель шипом входить в паз і закриває кріплення. Цей вид монтажу проводиться зверху вниз.
-
Кріплення на саморізи. Їх вкручують в саме полотно або в шип. Капелюшок самореза не повинна виступати. Її перекривають пазом наступної панелі або закривають декоративної пробкою. В саму дошку саморіз вкручують під прямим кутом, а в шип – під 45 градусів. Така укладка проводиться знизу вгору.
-
Цвяхи використовують для товстіших панелей – понад 20 мм. Їх вбивають у шип під 45 градусів. Також можна використати фінішні цвяхи. Їх вганяють у полотно біля паза чи шипа. Але такий вид кріплення найпомітніший.
Спеціальний клей або рідкі цвяхи для монтажу блок-хаус використовують дуже рідко. Це надійно, але якщо виникне потреба замінити одну або дві панелі – виконати це буде дуже складно.
Перед тим, як приступити до монтажу дощок, їх потрібно щонайменше три доби витримати в умовах подальшої експлуатації, щоб вони адаптувалися та набрали необхідну вологість. Також слід враховувати, що деревина схильна до появи цвілі, її можуть уражати комахи. Тому потрібна обробка панелей спеціальними просоченнями, особливо в умовах підвищеної вологості.
Потрібні якісні пиломатеріали за доступною ціною? Звертайтесь до компанії УкрЛес. Ми допоможемо вам підібрати відповідну деревину та розміри панелей блок-хаус. Також розрахуємо необхідну кількість бруса для решетування, враховуючи розміри приміщення, бюджет та ваші побажання.
- Обшивка стін дошкою - це популярне рішення як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.
- Деревина, незважаючи на свої природні переваги, потребує додаткового захисту від зовнішніх факторів. Правильна обробка зберігає її структурну цілісність, покращує стійкість до вологи, вогню та біологічних загроз. Існує низка засобів, які максимально ефективно захищають брус та продовжують термін служби споруди.