Чим обробити дерев'яні рейки
Чому вибирають дерев'яні рейки
Дерево — натуральний екологічний матеріал, який абсолютно безпечний для людини. Це одна з основних характеристик, через яку багато хто вибирає дерев'яні рейки для оздоблення стін усередині будинку. Є й інші важливі плюси цих виробів:
-
гарне й оригінальне оформлення інтер'єру;
-
просте оброблення за допомогою простих інструментів і базових навичок;
-
чудові звукоізоляційні властивості;
-
доступна вартість.
Є й деякі мінуси виробів із дерева. Так, рейка не призначена для контакту з водою. В умовах вологості вона може гнити та цвіти. Тому потрібно обов'язково обробляти всі дерев'яні вироби. Якщо відповідально підійти до цього процесу та підібрати гарні засоби захисту, то дерев'яні рейки слугуватимуть дуже довго. Додатково також використовують спеціальні просочення для дерева, які знижують схильність дерев'яних виробів до загоряння.
Підготовка ламелей перед нанесенням засобів
Дерево в природі захищене корою. У процесі оброблення цей захисний шар видаляють, тому дерев'яні вироби можуть руйнуватися від впливу вологи, комах, цвілі. Для збільшення терміну експлуатації рейок їх обробляють спеціальними засобами.
Перед нанесенням пропток, лаків або фарб важливо підготувати поверхню. Для цього деревину ретельно очищають від пилу, бруду та грибка, якщо вона вже з'явилася. Рейки підсушують. Після цього розпочинають нанесення захисту.
Чим обробляти?
Є багато просочень для захисту від вологи та цвілі. Їх можна купити в спеціалізованих магазинах. Такі засоби бувають для зовнішніх і внутрішніх робіт. Просочення, яке використовують для конструкцій на відкритому повітрі, краще захищає дерево від вологи, але воно може бути токсичним. Суміші для робіт усередині приміщень повністю безпечні для людини та хатніх тварин. Однак, їх вплив на грибок і шкідників буде менш агресивним.
Засоби для оброблення дерев'яних рейок виготовляють на основі олії, алкідів, смол. Ці компоненти вбираються глибоко всередину деревини, не порушують штучного повітрообміну, надійно захищають матеріал від впливу кліматичних і біологічних чинників.
Під час вибору просочень для дерев'яних матеріалів звертайте увагу на їх деякі особливості:
-
період дії розчину;
-
безпека для здоров'я та чи є різкий неприємний запах у суміші;
-
рівень просочення та проникнення засобу всередину дерева;
-
рівень впливу на негативні чинники та мікроорганізми;
-
фактична витрата.
Купівля засобу для оброблення дерева має бути обдуманою. Дотримуйтеся таких нескладних правил:
-
Враховуйте особливості клімату конкретної місцевості.
-
Призначення приміщення — ще один чинник, що впливає на вибір просочення.
-
Якщо оброблення дерева знадобиться для літньої веранди, лазні або сауни, підвалів або альтанок, вибирайте найпотужніші засоби.
-
Дерево можна покрити захисними емульсіями під час будівництва або після його завершення.
Відомі домашні засоби для захисту дерева: смола, купорос, розчини соди та борної кислоти. Але народні методи працюють далеко не так добре, як професійні просочення від вологи та цвілі.
- Перший вінець із бруса – це не просто перший ряд, який кладеться під час будівництва будинку. Це основа, де в буквальному і фігуральному сенсі будується весь будинок. Цей елемент відіграє ключову роль у створенні каркасу та визначає безліч аспектів, пов'язаних з надійністю та довговічністю будівництва.
- Цвіль на дерев'яних поверхнях не тільки псує їхній зовнішній вигляд, а й становить серйозну загрозу для довговічності матеріалу та здоров'я людей. Плісневі спори можуть викликати алергії, респіраторні захворювання та інші проблеми здоров'я, оскільки забруднюють повітря всередині приміщення.