Продавець УКРЛІС розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
45 відгуків
+380 (97) 552-05-77
+380 (73) 552-05-77
+380 (96) 515-10-10
пр. Мануйлівський,18б (дерев'яний ринок), Дніпро, Україна
ukrles.dp.ua
Залишити відгук

Як вирівняти стіни в дерев'яному будинку з бруса?

Причини деформації

Найпоширеніший будматеріал брус високої якості виробництва компанії УкрЛес. Його естетичні властивості дають змогу відмовитися від використання додаткових оздоблювальних матеріалів в інтер'єрі. Головною перевагою такої будівлі вважається те, що вона зведена з відновлюваного екологічного ресурсу — дерева. 

Якщо з плином часу буде потрібно ремонт або заміна несних елементів споруди, це можна здійснити без глобальної переустановлення всієї конструкції. Але є один істотний недолік. Попри дотримання всіх технічних норм під час будівництва будинку, стіну може «повідомити». Брус має схильність до деформації і цьому сприяє кілька причин:

  1. Виробничий брак.

  2. Неправильний розрахунок навантажень.

  3. Неправильний монтаж міжвенцевого утеплювача, який може вичавлювати брус.

Це призводить до напруження, які не мають перевищувати розрахункових меж міцності. Під час проєктування нових будівель передбачається повне поперечне переріз із незначними пошкодженнями та правильними сортами матеріалів. Однак у уже експлуатованих дерев'яних будинках, поперечний переріз і властивості матеріалу елементів можуть бути зменшені через механічні та біологічні пошкодження. Обидва типи впливають на несну здатність, експлуатаційну придатність і міцність усієї конструкції. Все це свідчить про серйозні проблеми, які можуть призвести до аварійного стану конструкції. Дійти потрібно без зволікання, щоб не довести ситуацію до критичної.

Методи вирівнювання

Перед початком проведення випрямлення треба встановити причину деформації та знайти проблемні зони. Всі роботи виробляють з урахуванням проєкту будинку, у якому вказані всі розміщення несних стін, опорних балок і перегородок. Якщо причиною викривлення став неправильно висушений брус, то доцільно провести роботи з усунення дефектів поверхні. Їх виконують у подальшому порядку

  1. Вертикально та перпендикулярно стіні від підлоги до стелі встановлюють брус поруч із най опуклішими частинами.

  2. У ньому роблять рівномірне розмічення та просвердлюють отвори.

  3. Через них зазначають точки на стіні та також вирують наскрізь.

  4. Протягують шпильки та за допомогою закручування шайб міцно фіксують викривлення до стійк.

  5. Затягуйте гайки синхронно, неквапом і акуратно, щоб не привести стіни до розтріскування різким навантаженням стягування.

  6. Кожен день шайби потрібно затягувати, щоб вигин повертатися на місце поступово.

Якщо випрямлення не відбувається, не застосовуйте надлишкову силу, яка може призвести до руйнування деревини. Коли відбувалося зсідання, структура бруса деформувалася, тому йому потрібно час звикнути до іншого стану. Наберіться терпіння, адже весь процес може зайняти від пари тижнів до місяця.

Після вирівнювання залишаються вузли жорсткості, які можна візуально приховати всередині під гіпсокартоном і декоративними панелями, а зовні вдома — сайдингом або фальшбрусом. Виправити можна всі, навіть криві стіни. Але найкраще починати діяти правильно від самого початку, а для цього замовте ідеально рівний брус у компанії УкрЛес.
Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner