Чому вагонка окреслює
Що викликає причини потемніння?
Деревина з часом зазнає різних змін. Це відбувається поступово та непомітно. Вона може розбухати, з'їжджатися або змінювати колір залежно від довкілля. Це не її вади, а нативні якості.
Внутрішні дерев'яні панелі довговічні, зазвичай слугують 30 і більше років без спеціального догляду. Але якщо на личку стали з'являтися потемніння, різні чорні плями та крапки, починайте вживати заходів. Адже через це вагонка втрачає всю свою привабливість і може знадобитися її повна заміна. Що ж може стати причиною цих змін?
-
Підвищена вологість. Викликає набряк тканин дерева та втрату забарвлення, сприяє розвитку різних мікроорганізмів.
-
Пліснява. Спортивні спори грибка потрапляють на вагонку з водою або повітрям. Вони живляться целюлозою, яка міститься в деревині. Вони викликають її гниття, почервоніння або розтріскування. Також розмноженню патогенної флори сприяє брак припливу повітря.
-
Синьова. Сіро-блакитне фарбування переважно хвойних порід (сосна, ялиця, ялина) викликає певний вид грибка. Він псує зовнішній вигляд, але не порушує структуру деревини.
-
УФ-лучи. Вагонка, яка тривалий час перебуває на сонці, темніє. Можлива також ерозія її поверхні.
Але не завжди зміна кольору викликана грибками або бактеріями. Потемніння настає під впливом природних ферментів, мінералів, кріпильних елементів або навіть генерується найбільш деревиною.
Що робити під час потемніння вагонки?
Є багато способів, щоб запобігти, заглушити й усунути потемніння дерев'яного сайдинга. Якщо почервоніння має поверхневий характер, його легко можна очистити механічним способом. Використовуйте наждачний папір із зернистістю 100 і відшліфуйте вагонку в напрямку волокон для найкращого результату. Ретельно забезпечте та розкрийте фунгіцидом. У разі глибшого проникнення чорноти використовуйте більш радикальні засоби:
-
Щавлева кислота. Підходить для точкового оброблення дерева та чудово видаляє плями, що в'їлися. Найкраще справляється зі своїм завданням водний розчин із концентрацією активної речовини 5-10%.
-
Перекис водню. Використовуйте виключно 3% розчин. Сильніша концентрація може занадто сильно просвітлити й навіть знебарвити дерево. Цей спосіб добре працює з необробленою деревиною.
-
Хлорна вапно. Розбавляють із водою в пропорції 1:10.
Вся поверхня личкування має бути ретельно очищена за допомогою одного з цих засобів, але будьте обережні та дотримуйтеся техніки безпеки. Після того як деревина висохне, нанесіть якісне морилку або декоративне просочення з інгібіторами, щоб запобігти повторному потемнінню. Для продовження терміну експлуатації вагонки не рідше одного разу на рік оглядайте дерев'яний фасад. Правильний догляд має містити в собі легку мийку кожні 2-3 роки з подальшим повторним нанесенням морилки або просочення мулу Тоді сайдинг довго тішитиме своєю натуральністю.
Екологічно чиста натуральна вагонка без сучків від компанії УкрЛес створить унікальний геометричний візерунок і стане чудовим доповненням у дизайні вашого інтер'єру. У процесі виробництва ми дотримуємося високих стандартів якості та регулярно перевіряємо продукцію на наявність дефектів, пошкоджень.- Блок-хаус є унікальним матеріалом, який все частіше використовують у сучасному дизайні інтер'єрів. Його популярність пояснюється як естетичною привабливістю, так й низкою функціональних переваг.
- Вагонка надає приміщенню естетичного та завершеного вигляду, а також забезпечує додаткову тепло- та звукоізоляцію. Однак перед тим як розпочати монтаж вагонки, треба визначити спосіб її укладання. Одне з головних питань, з яким стикаються господарі будинків та квартир, – це вибір між горизонтальною та вертикальною установкою.