Чим захистити імітацію бруса
Руйнівні чинники
Обшивка з фальшбрусу в процесі експлуатації піддається впливу таких негативних чинників:
-
влага;
-
цвіль, грибок, мох;
-
комахи;
-
ультрафіолетове випромінювання.
Оскільки дерево — матеріал, який стійкий до впливу вогню, захист від займання також необхідний.
Вологозахисні засоби
Попри те, що дошки будуть відмінно просушені, вони також будуть вбирати вологу, яка потрапляє на фасад у формі туману або дощу. Тому застосування водовідштовхувальних просочень запобігатиме негативному впливу вологи. Гідрофобізатори не впливають на колір покриття, вони створюють захисний шар і запобігають проникненню вологи в структуру матеріалу. Водовідштовхувальні просочення роблять як паст, олійні засоби, лаки. Їх розділяють на такі групи:
-
Плівкоутворюючі. Їх потрібно регулярно оновлювати.
-
Проникальні З тривалим періодом дії.
Якщо фальшбрус зроблений із тропічних порід дерева, то він не потребує захисту від вологи, а ось матеріал із берези, клена та граба характеризується мінімальною стійкістю до вологості.
Захисні засоби для фальшбруса від біовуглецю
Під впливом вологого повітря й атмосферних опадів на деревині починають розмножуватися патогенна флора — цвіль, грибок, мох. Вони не тільки руйнуються, діють на обшивний матеріал, але й небезпечні для здоров'я людей, які живуть у зараженому приміщенні.
Терміти, короїди, деревички — комахи, які в природних умовах живляться деревиною. Вони також проникають у житла з оздобленням із дерев'яного фальшбруса. Для захисту деревини використовують:
-
Антисептик. Запобігає розмноженню мікрофлори.
-
Ффунгицид. У випадках, якщо на деревині виявлені сліди гниття.
-
Инсектицид. Проти комах
Антисептики застосовують для первинного оброблення фальшбруса або після ретельного очищення перед нанесенням нового покриття.
Захисні засоби від вогню
Щоб захистити деревину від швидкого займання, використовують антипіровані. Ці просочення поділяють за принципом дії:
-
Активні. Під впливом полум'я розплавляються й утворюють захисний шар. Він запобігає поширенню вогню.
-
Пасивні. За високих температур створюють шар із негорячої піни та виступають як тепловідбивний екран.
Вогнезахисні просочення дають змогу мінімізувати шкоду від впливу вогню.
Захисні засоби від ультрафіолету
Під тривалим впливом сонячних променів дерево втрачає свої якості. Надалі це призводить до швидкого руйнування. Тому важливо вибирати фінішні лаки та фарби, до складу яких входять спеціальні захисні добавки. Виробник вказує наявність УФ-фільтрів на пакованні. У такий спосіб ви одночасно покриваєте обшивку декоративним шаром і захищаєте матеріал від негативного впливу ультрафіолету.
Обробляти потрібний матеріал, оскільки уражені гнилю та грибком дошки слугуватимуть недовго. Навіть якщо ви нанесете захисні засоби. Тому скористайтеся послугами нашої компанії УкрЛес, яка постачає на ринок пиломатеріали високої якості.
- Блок-хаус є унікальним матеріалом, який все частіше використовують у сучасному дизайні інтер'єрів. Його популярність пояснюється як естетичною привабливістю, так й низкою функціональних переваг.
- Вагонка надає приміщенню естетичного та завершеного вигляду, а також забезпечує додаткову тепло- та звукоізоляцію. Однак перед тим як розпочати монтаж вагонки, треба визначити спосіб її укладання. Одне з головних питань, з яким стикаються господарі будинків та квартир, – це вибір між горизонтальною та вертикальною установкою.