Чи потрібно утеплювати будинок із бруса
Чи потрібно утеплювати будинок із бруса?
Дерев'яний брус має гарні теплоізоляційні властивості. Але це не означає, що будівництво з такого матеріалу не потрібно утеплювати. Господарям дерев'яного дому потрібно враховувати кліматичні умови свого регіону та товщину брусів, з яких побудована будівля. Ці два чинники і визначатимуть доцільність утеплення.
Є низка важливих переваг утеплення житлового приміщення:
-
актуально для тих будівель, які призначені для постійного проживання в зимовий період;
-
забезпечення комфортного мікроклімату всередині житлових кімнат;
-
запобігання промерзуванню матеріалів;
-
захист дерев'яних брусів та інших будівельних елементів від постійного впливу вологи та перепаду температур;
-
зменшення фінансових витрат на обігрівання приміщень.
У утепленому будинку на стінах не буде конденсату, який згодом провокує появу цвілі. Утеплення фундаменту може запобігти підтопленню в підвалах, а також появі розривів і зміщень у стінах через вплив вологи. Утеплення будівлі з дерева має багато плюсів. Роботи з підвищення теплоізоляційних властивостей зробить ваше житло максимально комфортним і збільшить термін експлуатації.
Як правильно утеплити дерев'яний будинок?
Прийміть до уваги, що шар утеплювача закриє природну фактуру дерева. Тому потрібно вирішити, де ви проводитимете роботи — всередині приміщень або зовні будівлі. Якщо теплоізоляцію встановлювати всередині, це може істотно скоротити простір кімнат. Також дуже ймовірно зміщення точки роси, що призведе до скупчення конденсату. Підвищена вологість неминуче призведе до гниття дерев'яної конструкції. Тому професійні будівельники вважають установлення утеплювача зовні споруди цікавішим.
Починайте роботи після повного зсідання будівлі після будівництва. Інакше порушиться цілісність конструкції, і вона перестане виконувати передбачені функції. Перед монтажем теплоізоляції нанесіть на дерев'яну поверхню антисептик для запобігання появі цвілі, а також антипірен для протидії загорянню.
Щоб утеплення будинку принесло максимальний ефект, потрібно підбирати якісні матеріали. Будь-який утеплювач має мати такі характеристики:
-
високі теплоізоляційні властивості,
-
низька гігроскопічність,
-
стійкість до різких коливань температури,
-
низький клас горючості,
-
безпека для здоров'я, екологічність.
Професійні будівельники рекомендують кілька різновидів утеплювачів для будівель із брусів:
-
Мінеральна вата. Екологічна, не піддається впливу комах і цвілі.
-
Пенопласт. Доступний за ціною. З високими теплоізоляційними властивостями. Легкий, тому його просто монтувати.
-
Пенополистирол. Слугуватиме довго, легко встановлювати. Матеріал не досить добре пропускає повітря, через що дерев'яні бруси можуть згодом псуватися.
-
Ековада. Екологічний і пожежобезпечний матеріал, не перешкоджає повітрообміну.
-
Пробкові панелі. Найчастіше застосовують для підлоги. Пробкові панелі міцні, екологічні, водонепроникні, стійкі до впливу комах і вологи, з тривалим терміном експлуатації.
Утеплення житлової будівлі з дерева однозначно буде великою перевагою для його господарів. Важливо підібрати якісні бруси та утеплювачі, щоб дім був затишним, безпечним, довговічним.
- Обшивка стін дошкою - це популярне рішення як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.
- Деревина, незважаючи на свої природні переваги, потребує додаткового захисту від зовнішніх факторів. Правильна обробка зберігає її структурну цілісність, покращує стійкість до вологи, вогню та біологічних загроз. Існує низка засобів, які максимально ефективно захищають брус та продовжують термін служби споруди.