Продавець УКРЛІС розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
46 відгуків
+380 (97) 552-05-77
+380 (73) 552-05-77
+380 (96) 515-10-10
пр. Мануйлівський,18б (дерев'яний ринок), Дніпро, Україна
ukrles.dp.ua
Залишити відгук

Як підготувати вагонку під фарбування

Плануєте пофарбувати обшивку вдома, але не знаєте, як правильно підготувати її до роботи? Фарбування вагонки може бути чудовим способом надати вашому простору свіжий, новий вигляд.

Покрокове керівництво

  1. Очищення робочої зони. Очистити простір від будь-яких меблів або декору, які можуть заважати. Це дасть змогу вам легко отримати доступ до всіх частин обшивки та працювати ефективніше.

  2. Очищення. Очистьте> панелі від бруду, пилу або кіптяви, які можуть вплинути на адгезію фарби. Почніть із протирання ламелей вологою ганчіркою або губкою, за потреби використовуйте м'який мийний засіб або мило. Дайте їм повністю висохнути, перш ніж продовжити.

  3. Шліфування. Потрібно створити шорстку поверхню, яка допоможе ґрунтовці та фарбі краще зчепитися. Використовуйте дрібнозернистий наждачний папір і відшліфуйте в напрямку волокон, намагаючись не наступити та не пошкодити поверхню.

  4. Шпателювання. Якщо в панелях є щілини, дірки або тріщини, заповніть їх шпаклівкою. Нанесіть матеріал шпателем. Дайте наповнювачу повністю висохнути, перш ніж відшліфувати його, щоб створити гладку поверхню. 

  5. Ґрунтовка. Перед фарбуванням проґрунтуйте панелі для створення основи, яка допоможе фарбі краще прилипнути й забезпечити краще покриття. Рівномірно нанесіть ґрунтовку пензлем або валиком.

  6. Покраска. Використовуйте високоякісну фарбу. Рівномірно нанесіть її пензлем або валиком. Слідкуйте за тим, щоб не було крапель і бульбашок. 

  7. Дайте висохнути й огляньте. Після висихання огляньте вагонку на наявність нефарбованих ділянок, крапель або дефектів.

Якщо для ваших панелей потрібно більш ніж одного шару фарби, повторіть процес ґрунтовки та фарбування за потреби. Перш ніж продовжити, дайте кожному шару повністю висохнути.

Оптимальна кількість шарів

Кількість шарів фарби для обшиття вагонкою залежить від декількох чинників:

  • тип деревини,

  • пористість поверхні,

  • бажаний відтінок,

  • якість фарби.

Зазвичай рекомендується нанести не менш ніж два шари, щоб досягти гарного покриття й захисту від впливу зовнішнього середовища. Однак, залежно від умов експлуатації, а також вимог до довговічності покриття, може знадобитися фарбування понад два рази.

Помилки, яких треба уникати

Фахівці попереджають новачків, які виконують роботи, від таких поширених помилок:

  1. Пропуск етапів очищення та шліфування. Приводить до поганої адгезії.

  2. Використання неслушного типу ґрунтовки або фарби. У цьому разі поверхневий шар буде відшаровуватися й розтріскуватися.

  3. Нанесення занадто великої кількості фарби, краплі, бульбашки. Нерівномірне покриття має неохайний вигляд.

  4. Прискорення процесу висихання. Як наслідок, розтріскування та відшаровування фарби.

Прийміть до уваги рекомендації професіоналів, уважно та ретельно виконуйте кожен етап оброблення.

Поради

Для досягнення успіху прийміть до уваги кілька правил:

  1. Використовуйте пензель, щоб обробити краї вагонки, перш ніж використовувати валик для великих площ.

  2. Виберіть колір фарби, який доповнить решту вашого декору, створить бажаний настрій у приміщенні.

  3. Замініть розпилювач для гладкішої поверхні.

Підготовка вагонки до фарбування може здатися складним завданням, але за наявності правильних інструментів і методів її можна успішно виконати. Дотримуйтесь простої інструкції, і ви досягнете гладкого та довговічного оброблення, яке перетворить ваш простір.

Інші новини
  • Правильний вибір та розрахунок матеріалів – запорука якісного результату в будь-якому будівельному проекті. Це також стосується укладання підлоги, де помилки призводять до додаткових витрат та складнощів у роботі.
  • Економія на будівництві з дерева без шкоди якості – це цілком реальне завдання, якщо підходити до процесу з розумом та враховувати кілька важливих факторів. Будівництво з дерева, завдяки екологічності та довговічності матеріалу, залишається популярним варіантом для будівництва будинків, лазень та інших споруд. Однак, як і в будь-якому будівництві, тут також можна зіткнутися з перевитратою коштів, якщо не враховувати нюанси.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner