Як правильно вибрати вагонку
Її якість і естетичні характеристики сильно впливають на загальну атмосферу приміщення. Красива, добре підібрана вагонка надає інтер'єру своєрідного шарму.
Визначення потреб і бюджету
На початковому етапі визначте свої потреби та бюджет, щоб зробити правильний вибір. Спочатку потрібно позначити цілі та вимоги до обробки. Виберіть стиль оформлення приміщення, його естетику, а також вирішите, які функціональні характеристики має мати матеріал. Деякі віддають перевагу класичному дизайну, тоді як інші вибирають сучасний або еклектичний стиль.
Розгляньте свої фінансові можливості та встановіть максимальну суму, яку ви готові витратити на пиломатеріали. Це допоможе вам обмежити свій вибір і зосередитися на доступних варіантах.
Вибір деревини
Під час вибору вагонки для оздоблення інтер'єру розгляньте різні види дерева та їхні характеристики. На ринку є вироби з кількох популярних різновидів деревини:
-
Сосна. Світлого відтінку, з природною текстурою та привабливим зовнішнім виглядом. У неї доступна ціна. Однак сосна може бути менш міцною й менш стійкою до вологи, порівнюючи з іншими видами деревини.
-
Ель. темнішого відтінку, щільною текстурою. Міцна, стійка до вологи. Має приємний хвойний аромат. Однак вартість може бути вищою.
-
Лисниця. Характеризується міцністю, стійкістю до вологи, високою довговічністю. З красивою червонувато-коричневою фарбою, цікавою текстурою. Линиця дорожча, але вона чудово справляється з різними умовами експлуатації.
-
Кедр. Кедрова вагонка з високою міцністю, стійка до вологи. З яскравим жовтувато-коричневим забарвленням, привабливим ароматом. Кедр також відомий своїми природними властивостями антисептика, які захищають від гниття й комах.
Під час вибору деревини враховуйте потреби, стиль інтер'єру, вимоги до міцності, стійкість до вологи, доступний бюджет. Зверніться до фахівців компанії "УкрЛес", щоб отримати додаткову інформацію відповідно до ваших потреб.
Оцінка якості
Для визначення найкращого матеріалу оцініть його якість по низці основних критеріїв:
-
Якість деревини. Оцініть поверхню ламелей на гладкість. Вони не мають мати витичних нерівностей або шорсткостей. Також зверніть увагу на брак сучків, особливо на лицьовій стороні. Рівномірність кольору також важливий чинник.
-
Вологість. Вибирайте пиломатеріали з оптимальним рівнем вологості приблизно 8-12%. Висока вологість може призвести до деформації ламелей у процесі експлуатації. Вимірювання вологості проводять вологоміром.
-
Огляд країв. Вони не мають мати пошкоджень, тріщин або відшарувань. Пошкоджені краї призводять до погіршення зовнішнього вигляду обробки, ускладнюють монтаж.
-
Оцінка профілювання. Перевірте рівномірність і якість фрезерування вагонки. Фрезування має бути рівним, симетричним. Брак вад у профілі гарантує якісніший і естетично привабливий результат.
Під час вибору вагонки важливо звернути увагу на ці аспекти якості, щоб отримати матеріал, який буде довговічним, функціональним і естетично привабливим в інтер'єрі. З урахуванням цих чинників, ви виберіть пиломатеріал, який ідеально підійде для вашого проєкту, задовольнить усі ваші вимоги до дизайну.
Створіть прекрасний і стильний інтер'єр із якісними пиломатеріалами компанії "УкрЛес".
- Перший вінець із бруса – це не просто перший ряд, який кладеться під час будівництва будинку. Це основа, де в буквальному і фігуральному сенсі будується весь будинок. Цей елемент відіграє ключову роль у створенні каркасу та визначає безліч аспектів, пов'язаних з надійністю та довговічністю будівництва.
- Цвіль на дерев'яних поверхнях не тільки псує їхній зовнішній вигляд, а й становить серйозну загрозу для довговічності матеріалу та здоров'я людей. Плісневі спори можуть викликати алергії, респіраторні захворювання та інші проблеми здоров'я, оскільки забруднюють повітря всередині приміщення.